facebooktwittertwitterRSS csatorna

Weblapkészítést, keresőoptimalizálást vállalok. Bővebben...

(#26) lama 7 éve
lama
Hsz: 1
(Tag)

nah, felraktam az openwrtt, megy az usb, ftp, transmission.
probléma:
- a 80/25ös digim , ami egyébként 10-11 megabyte/sec el tudott tölteni, most maximum 2,5 megabyte/secel tudok tölteni.

(#27) Protactus 7 éve
Protactus
(Tag)

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, ugyanis az internet csatlakozásig eljutottam, de a Luci valamiért nem megy föl.

root@OpenWrt:~# opkg update
Downloading http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/packages/Packages.gz.
Inflating http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/packages/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg-lists/snapshots.
root@OpenWrt:~# opkg install luci-admin-full luci-theme-openwrt luci-fastindex l
uci-app-firewall luci-app-qos luci luci-app-initmgr
Package luci-theme-openwrt (0.9+svn5914-1) installed in root is up to date.
Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-admin-full.
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-fastindex.
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-app-firewall.
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-app-qos.
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci.
* opkg_install_cmd: Cannot install package luci-app-initmgr.
root@OpenWrt:~#

A fentiekben bemásoltam mit ír ki, ha valaki ért hozzá, legyen kedves írja meg mit kezdjek vele, mert a "192.168.1.1/luci" beírása után "jaj! Ez a link nem működik" feliratot kapom.

Köszönöm:
Jani

(#28) ruky 7 éve
ruky
Hsz: 3
(Tag)

Szia!

Tegnap vettem egy ilyen routert.

Jó a leírás és nekem nagyon hasznos volt. Az eddig beállított dolgok működnek (ezeknek: usb-hdd, transmission, ftp, samba - csak később ugrok neki), egy dolgot viszont nem találtam a menüben: Services -> Busybox, nekem ilyen nincs :-(

(Nagyon nagyon) kezdő linuxos vagyok, de amit eddig tapasztaltam az teccik. Csináltam pl. egy buta kis scriptet ami wake on lan-al feléleszti a hatalmas (2db-os) gépparkomból a kívántat (nektek semmi, de nekem nagyon nagy dolog ez, a windows - eszed amit kapsz - világa után).

Szeretném viszont megkérdezni, hogy mennyire biztonságos az openwrt?
Lehet, hogy nem kellett volna, de dyndns-el elérhetővé tettem a routert (elvileg ssh-val és web-en is).

Lehet-e, illetve biztosan lehet (a kérdés, hogy hogyan lehet) logoltatni a bejelentkezéseket és a sikertelen bejelentkezési kísérleteket?

Még egyszer: nagyon jók az írások!

(#29) vargalex 7 éve
vargalex
(Tag)

Hi!

Ha a transmission-al éred el ezt a sebességet, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy sajna a CPU ennyire elég.

vargalex

(#30) vargalex 7 éve
vargalex
(Tag)

Hi!

A trunk-ban nincs LuCi. Ha telepíteni szeretnéd, akkor a /etc/opkg.conf-ban a package-ok elérési helyét állítsd át:

http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03/ar71xx/packages/

vargalex

(#31) vargalex 7 éve
vargalex
(Tag)

Hi!

Busybox már valóban nincs, mert már nem busybox httpd a web szerver, hanem az uhttpd.

Elég biztonságos az OpenWrt, a bejelentkezési kísérleteket (is) folyamatosan logolja. Ha nem állítottad át a logolást file-ba, akkor a logread-al láthatod. Viszont ha kívülről engedélyezed az ssh-t, akkor azt érdemes másik porton futtatni, vagy nagyon erős jelszót használni. Esetleg tiltani a jelszavas authentikációt, csak kulccsal engedni.

vargalex

(#32) ruky 7 éve
ruky
(Tag)

Szia!

Kösz a válaszokat.
Jelenleg erős jelszót használok, de el fogok gondolkodni a kulcs használatán is.

Üdv.

(#33) ruky 7 éve
ruky
(Tag)

Sziasztok...

Próbálkoztam ezzel azzal, és mivel csak most ismerkedem a linuxal és a routerrel is, azt gondoltam, hogy majd vissza térek a "kályhához", vissza akartam tenni az eredeti firmware-t (magam sem értem most hogy miért azt)... a lényeg, hogy most van internet elérés a routeren kersztül de semmi egyéb... nem tudom elérni ssh-n (ami tök logikus), de web felületen sem...

ebben a helyzetben hogy tudom rá vissza tenni az openwrt-t?

Kiegészítés:
úgy tűnik, hogy egyébként sikeres volt az eredeti firmware telepítése, mert a router alaphelyzetbe állt, (majdnem) ugyanúgy viselkedik mint az első bekapcsoláskor: van internet elérés, sőt a wifi is megy még hozzá titkosítatlanul (ezért leszedtem az antennát, de nem sokat segített: a 100% jel visszaesett 94%-osra ami azt jelzi, hogy tényleg nagyon jó ez a router, csak valahogy vissza kellene szereznem az uralmat felette :-) ).

amiben viszont nem úgy viselkedik mint az első bekapcsoláskor:
ezt írom be: 192.168.1.1
erre vált: http://192.168.1.1/cgi-bin/luci
és ez jön be: Username or Password is incorrect.
Please refer to the troubleshooting below: ...

Sajnos a reset (ahogy a fenti üzenet kéri) nem segít... vagyis lehet, hogy segít, de nem jutok el oda, hogy bekérje a rendszer :-(

A cikkben fent leírt módon is próbáltam telnettel kapcsolódni, de sajnos nem sikerül.

Tudom, hogy kezdő (és barom) vagyok, de ennek ellenére lécci segítsetek ha tudtok...

Előre is köszönöm...

Kiegészítés2:
ezzel update-etem: wr1043nv1_en_3_12_2_up(100820).bin
Mint olvasom (sajnos későn) olyan firmware-t kellet volna rá tenni amelynek nevében van 'boot'

Mit lehet ilyenkor tenni?

MEGOLDÁS: nem is volt semmi probléma. vargalex rávilágított, hogy a FireFox viccelt meg. IE-vel elérhető a router.

(#34) fastsquirrel 7 éve
fastsquirrel
(Tag)

Sziasztok,

Na, csináltam egy hülyeséget. Véletlenül a luci felületről deinstalláltam a dropbear package-t (mondanom sem kell nem azt akartam, figyelmetlen voltam). Azóta minden működik szépen, csak SSH-val nem tudom elérni a routert. Próbáltam installálni a dropbear-t a luci-val, de Error Code 139-et ad vissza.
Tudtok valami megoldást, vagy workaroundot? Reset használna ilyen esetben?
Előre is kösz.
OpenWrt 10.03 backfire

FS

(#35) macicsajt81 7 éve
macicsajt81
(Tag)

Szia Szabi és a többiek!

Olyan problémám lenne ,hogy adott egy wr1043nd és valami el ment a firmware visszaírásakor. Státuszledek power ok sys off meg se villan lanrész,wan rész ok rendbe villog ahogy kell, de dhcp-t nem oszt.
A QSS gombos direkt ip-zés a 192.168.1.2/255.255.255.0/192.168.1.1 es dolog nem megy winscp-sem megy putty sem még csak nem is pingik. Olvastam valahol, van valami serial on keresztűli firmware frissítés.
Azt hiszem Zsolt is írt valami hasonlót.
Ebben tudna valaki segíteni, mert sajna az importőrnek nincs így nem tudnák cserélni a kiskerbe sem...

Válaszod, válaszokat előre is köszönöm!

(#36) hudolanb 7 éve
hudolanb
(Tag)

Sziasztok!

Nekem is sikerül egy ilyenre készülékre szert tennem. A leírtak alapján felraktam a firmware-t és elkezdtem beállítgatni. Wifi, net volt. Az usb-s háttértárral, ftp, samba konfigurációjával vacakoltam sikertelenül. És ekkor jött az ötlet, hogy újra felrakom a fw-t. Ezt sajna wifi alól tettem. A roter újraindulás után már nem éledt fel. A jelenség a következő: a PWR led folyamatosan ég és a többi 4-5 másodpercenként 1 másodpercre égve marad majd kialszik. Próbáltam resetelni, qss gombot is nyomkodtam vagy 100 szor. És végül arra jutottam, hogy soros porton csatlakozok hozzá. A csatlakozás sikerült is a következő szöveget adja a végtelenségig:

!ˇßBďot 1.1.4 (Feb 1 2010 - 10:11:24)

ĐP83 (ar9100) U-boot 0.0.11
DRAM: Cˇ.îÚ
ć2®zč
Z’•…‘0x100000ff
flash size 8MB, sector count = 128
Flash: 8 MB
U®Ëëdefault environ ent

RKš•ÉĄ…±5
Out: serial
Err: serial
ŞŃé ag7100_enet_iNitialize...
ę
˛…±Ą‘address in Flash. Using fixed address
'™ťĹ 0xf cfg2 0x7114
Y
Ň‚‚Ň‚šŇş2é09:0b:ad
eth0 up
eth0
Autobooting in 1 seconds¶$˝˝ŃĄąťimage at bf020000 ...
Uncompressing Kernel Image ... Erro.'…‘gzipped data
GUNZIP ERROR - must RESET board to recover

Resetting..

U;čoot 1.1.4 (Feb 1 2010 - 10:11:24)

ř=ŢąO/.^y®˝9ěoot 0.0.11
˘RAM: Cˇ.îÚ
ć2®zč
Z’•…‘0x100000ff
U®Ëëdefault environment

RKš•ÉĄ…±5
ŞŃé ag7100_en`€±%á•1..
§
'™ťĹ 0xf cfg2 0x7114
Y
eth0 up
eth0
Autobooting in 1 seconds¤$˝˝ŃĄąťimage at bf020000 ...
Uncompressing Kernel Image ... Error: Bad gzipped data
GUNZIP ERROR - must RESET board to recov®

Ť!ˇooot 1.1.4 (Feb 1 2010 - 10:11:24)

ŘP83 (ar9100) U-boot 0.0.11
ţRAM: Cˇ.îÚ
ć2®zč
Z’•…‘0x100000ff
U®Ëëdefault environient

RKš•ÉĄ…±
ŞŃé ag7100_enet_initialize...
ę
˛…±Ą‘address in Flash. Us 2Ąá•addresr
'™ťĹ 0xf cfg2 0x7114
Y
eth0 up
eth0
Autobooting in 1 seconds¤$˝˝ŃĄąťimage at bf020000 ...

Resetting...ŤáH¨­Łďot 1.1.4 (Feb 1 2010 - 10:11:24)

ĐP83 (ar9100) U-boot 0.0.11
˘RAM: Cˇ.îÚ
ć2®zč
Z’•…‘0x100000ff
U®Ëëdefault environlY‹5

RKš•ÉĄ…±5
ŞŃé ag7100_enet_initialize...
ę
'™ťĹ 0xf cfg2 0x7114
Y
eth0 up
eth0
AutobWËëin 1 seconds¬$˝˝ŃĄ¸Jµ„ť•at bf020000 ...

Resetting...ŤŤcˇµÂďot 1.1.4 (Feb 1 2010 - 10:11:24)

ŘP83 (ar9100) Uě`žyÎyĚ1
DRAM: Cˇ.îÚ
ć2®zč

A kérdésem az lenne, hogy ezzel mit tudok tenni? A tpl-et mikor kell beírni?

Előre is köszi a segítséget!

(#37) Yetee 7 éve
Yetee
(Tag)

Sziasztok!

Nem régen vásároltam egy TL-WR1043ND router, sikerült is felrakni rá az OpenWrt backfire-t, minden rendben is volt, de sajnos a tegnapi napon nagy valószínűséggel letiltottam a LAN oldalon a dhcp-t. Azóta sajna nem megy. Nem érem el a routert LuCi-n keresztül sem. A cikk alapján az 5. pontban lévő dolgokat megcsináltam. Statikus IP a gépnek, telnettel el is érem a routert. De amikor kezdeném elölről a konfigot akkor a passwd cserét már nem csinálja meg (permission denied, read only ilyen hibákat ír). Próbáltam a cat /etc/config/network parancsot. Valami ötlet? Telneten keresztül újrahúzni stb... Mert ugye SSH nem megy. Köszönöm előre is.

(#38) ubun_tu 7 éve
ubun_tu
(Tag)

Üdv!

1043nd típuson visszaállítást kellett csinálnom, (mount_root, firstboot, passwd), de sajnos eltűnt a luci és sajna nem tudom elővarázsolni.
A kérdésem az volna, hogy vissza tudom-e állítani a gyári sw-t.
Telnet és ssh működik.
NET sajnos nem jön, mivel vi nem hajlandó kiadni a parancssort. Így a /etc/config/network szerkesztését nem engedi. Nem tudom elmenteni!! Sajna.
Ha van megoldás azt nagyon megköszönöm.

(#39) naruka 7 éve
naruka
Hsz: 2
(Tag)

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan tudok offline állapotban ipk csomagokat telepíteni?
winscp-n keresztül felpakoltam a csomagokat. próbáltam elérésiúttal együtt megadni az install-t próbáltam a csomagokat tartalmazó mappából kiadni a parancsot, de nem működött.

opkg install
opkg install

egyikkel sem sikerült.
próbáltam root mappába másolva is, úgy sem akarta.
biztos valamit félreolvastam az offline telepítésről.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#40) naruka 7 éve
naruka
(Tag)

bocsi, az előbb lemaradt, hogy:
opkg install fájlnév
opkg install elérésiút + fájnév

(#41) voice 7 éve
voice
Hsz: 4
(Tag)

Sziasztok!
Akadt egy kis problémám.
Minden szépen beállítottam, feltelepítettem ahogy a cikkben le van írva. Sikerült elérni transmissiont, ftp, sambat még nem állítottam be.

Beállítottam a wifi titkosítását, save&accept és megállt minden. Azóta a gép nem kap ip-t kábelen sem, nem csatlakozik a telnet fix ip-vel sem, semmire sem reagál (a reset gombnak van már értelme?)

SYS folyamatosan ugyanúgy villog bármennyit várok!!!
Hogyan tovább??

(#42) voice 7 éve
voice
(Tag)

sikerül wifin hozzá csatlakozni, de ott se kap ip-t, wifi ledje nem villog.
mintha sikerült volna pix ip-vel pingelni is, de a putty connection refused-et ír

(mintha letöröltem volna utolsó újraindítás elött egy TC programot vagy hasonlót, nem emlékszem nevére, lehet az hiányzik? )

(#43) voice 7 éve
voice
(Tag)

sikerül wifin hozzá csatlakozni, de ott se kap ip-t, wifi ledje nem villog.
mintha sikerült volna pix ip-vel pingelni is, de a putty connection refused-et ír

(mintha letöröltem volna utolsó újraindítás elött egy TC programot vagy hasonlót, nem emlékszem nevére, lehet az hiányzik? )

(#44) jules8 7 éve
jules8
(Tag)

Sziasztok!

Egy ilyen router-re tettem fel OpenWrt-t. Egyből van grafikus felület, bemegy ssh is. Ha rádugom a wan-t akkor azt tapasztalom hogy a gépemen a 192.168.1.x helyett a wan ip-t kapom és van nagy-nagy világháló, viszont nem érem el a router-t. Digi-s net. Ha mac klónozást megcsinálom (grafikus felület és ssh alatt is ellenőriztem dhcp-re állítva a mac a régi router-é). A mac cím jó, a wan cím jó a lan cím jó, mégis belassul a grafikus felület és nincs net. Van 5letetek? A Digi nem hajlandó levenni a mac szűrést :(

(#45) voice 7 éve
voice
(Tag)

Sziasztok!

Pár elkeseredett hozzászólás után sikerült a visszaállítással visszahoznom.

Amikor már nem is figyeltem a ledet, hanem csak nyomkodtam a QSS-t akkor kezdett el gyorsan villogni, és fogadni a telnetet. Rövid, hosszú, folyamatos inzultálásra nem reagált 20-ból 20X se.

Holnap újra config :)

(#46) csabu 7 éve
csabu
(Tag)

Sziasztok!

Az mért lehet hogy 2-3 nap után nem tudok csatlakozni a wifihez csak ha újra indítom a routert?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Csabu

(#47) dno 7 éve
dno
(Tag)

Hello!

Tudnátok segíteni hfsplus meghajtó mountolásban? :)
Vhogy nem akar összejönni... feltettem a hozzá szükséges kernel modult és az fstab-ba betettem ezt a sort:
/dev/sda1 /mnt/hdd hfsplus rw,user,noauto 0 0
feltettem továbbá ezt a két dolgot ami az fstab-nál szerepelt:
opkg install block-mount block-hotplug

az alábbi mount parancsra invalid argument hibaüzenetet kapok:
mount -t hfsplus /dev/sda1 /mnt/hdd

fdisk-el látszik a meghajtó a /dev/sda1 ponton

UPDATE:

feladtam a hfsplus mountolást, helyette ntfs-el oldottam meg, ahogy feljebb nagyszerűen ki van fejtve ;) ... megy is minden szépen... windows-on látom a megosztást, tudok csatlakozni, minden ok ..... viszont OS X-en nem megy a dolog .... látom a megosztásokat, de a mountolás nem jön össze ... hosszas keresgélés után olvastam valahol hogy ehhez kell egy smbsf csomag, ami nem elérhető openwrt-n .... van ötletetek, hogy tudnám felmountolni mással a megosztást OS X-en? az sem baj ha nem sambá-val ...

Üdv
Balázs

(#48) Figura 7 éve
Figura
(Tag)

Sziasztok!

Kezdő vagyok azt szeretném meg kérdezni, hogy ha veszek egy ilyen Rottert milyen külső merev lemez szükséges, olyan aminek van külső tápellátása vagy nem szükséges lenni-e? Ezt néztem ki szerintetek jó-e
http://ipon.hu/webshop/product/_wd_my_passport_essential_500gb_wdbacy5000abl_kek/165578

(#49) dwdstudio 7 éve
dwdstudio
(Tag)

Sziasztok!
Múltkor azt hittem, hogy tönkre ment a routerem, emiatt az open wrt miatt. Aztán gondolkodtam kb 5 napot és rájöttem, hogy direktbe kell bekötni a tplinkemet a WAN-ba nem pedig egy másik routeren keresztül.
Így a putty nevezetű programmal el tudtam érni végre a telnettel a routert.
A következő a gondom. Bejön a dos ablak, ahol kéri, hogy állítsak be jelszót.
Be is írom a root után, hogy passwd, nyomok neki entert, bekéri a jelszót és innentől kezdve leblokkol a billentyűzetem vagy nem tudom mi, de nem enged beírni 1 db karaktert sem csak entert tudok neki nyomni. Van valakinek valami ötlete, hogy miért nem bírok beírni karaktereket?

(#50) ggaben 7 éve
ggaben
(Tag)

Sziasztok
Tulajdonomba került egy fent nevezett típusu router.Gondoltam meglépem a nagy tutit és rátezsem az opnwrt-t.A helyzet az hogy írtó modon beszívodtam vele és számomra használhatatlan.Ha lehetséges szeretném vissza tolni rá a gyári firmware-t de ez sem megy nekem.Tudna-e esetleg valaki segíteni nekem ebbe?Akár logmein remoten keresztül,vagy skypo-n vagy egy hihetetlenül szájbarágós leírással?A web felületen van egy olyan opció hogy "Flash firmware",mi van ha oda beillesztem a gyári firmware-t és go?Nem fog többé életre kelni a cucc?
Kérlek segítsetek mert már teljesen offon vagyok ettől a dologtól!
A routert jelenleg elérem web felületen,de például reboot után csak akkor hajlandó a gépemmel kapcsolódni ha háló kábel ki majd be dugás van!
Remélem tud valaki segíteni!
Üdv
Gaben

Szólj hozzá:

A hozzászóláshoz belépés/regisztráció szükséges.