facebooktwittertwitterRSS csatorna

Weblapkészítést, keresőoptimalizálást vállalok. Bővebben...

(#1) bertom17 8 éve
bertom17
Hsz: 6
(Tag)

Szia Szabi,

Ma elkezdtem a 1043nd-mre felrakni az OpenWRT-t, de sokáig nem jutottam, mert elakadtam a Legyen net! résznél. Nekem nem ADSL-em van hanem kábelnetem (Fibernet), ott nem kell ugye kapcsolatot létrehoznom user és passwd-del, csak bedugom a hálókártyába és kész. DHCP írtam pppoe helyett és most így néz ki:
config 'interface' 'wan'

option 'ifname' 'eth0.2'
option 'proto' 'dhcp'

aztán :wq + Enter

és nincs netem. Mit szúrtam el?

(#2) Speeedfire 8 éve
Speeedfire
Hsz: 9
(HÁZIGAZDA)

Egyes szolgáltatóknál engedélyezni kell a mac cím clónozást, amúgy ha az új backfire-t raktad fel akkor webfelületen is el kell érned a routert a http://192.168.1.1 cím alatt.

A /etc/init.d/network fájlba amit te írtál az alá még ezt rakd be:

option macaddr xx:xx:xx:xx:xx:xx
Az x-ek helyére azt a mac címet írd be amelyik gépen eddig neteztél.

Win alatt így tudod megnézni:

ipconfig -all

Ott keress olyat, hogy fizikai cím.

Szabi

(#3) bertom17 8 éve
bertom17
(Tag)

Szia Szabi,

Megoldódott, köszi

(#4) Speeedfire 8 éve
Speeedfire
(HÁZIGAZDA)

Nincs mit.

(#5) bertom17 8 éve
bertom17
(Tag)

Szia Szabi,

Még egy kérdés: a transmission-t csak úgy érhetem el távolról ha a nano /etc/config/transmission-ben a whitelistnél megadom az ip-jét annak a gépnek ahol vagyok? Ez így elég körülményes, ráadásul pl. a céges tűzfal mögött nem fog működni, ugye? Nincs vmi beállítás, hogy bármely ip alól elérjem login-pass-szal? Nem lehet esetleg a router menüjéből elérni a klienst?

A választ előre is köszi

(#6) Speeedfire 8 éve
Speeedfire
(HÁZIGAZDA)

A whitelistbe ne ip-t írj, hanem az ip helyére *-t(csillagokat) rakj.

Vagy titsd le a whitelistet, mind a 2 megoldás jó.

option rpc_whitelist '*.*.*.*'
option rpc_whitelist_enabled 'false'
Szabi

(#7) bertom17 8 éve
bertom17
(Tag)

Na ez frankó, épp szerkeszteni akartam és...
SSH-n keresztül nem bírtam belépni tegnap óta, most mondom megpróbálom újra. Telnet, passwd, majd jelszó 1x-2x és azóta nem tudok belépni sehova. Mivel számokat is használtam, lehet, hogy putty alatt más betűkészletet használ? Mert a számokkal baj van szerintem. Most akkor kezdhetem előlről? Pedig már majdnem kész voltam..:-(

(#8) Speeedfire 8 éve
Speeedfire
(HÁZIGAZDA)

Szerintem nem a betűkészlet a gond. Lehet hogy csak szimplán elfelejtetted. :)

Ilyenkor sajnos a visszaállítást kell csinálni és igen. Kezdheted megint a konfigurálást.

Szabi

(#9) bertom17 8 éve
bertom17
(Tag)

Épp most próbálom, de nekem speciel a qss gomb nem csinál semmit, és mikor indítom a putty-t és telnet, akkor egyszerűen bezáródik az ablak. Most mi van?

(#10) bertom17 8 éve
bertom17
(Tag)

5. ponthoz saját kiegészítésem: nekem akkor sikerült elérni a gyorsabban villogást, ha akkor nyomtam kis ideig a QSS gombot amikor a SYS elkezdett villogni. Ha rögtön bekapcsolás után csináltam nem lépett be eme "Rescue" módba.

jó kis fórum ez: http://logout.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/friss.html

Kösz a segítséget.

(#11) Speeedfire 8 éve
Speeedfire
(HÁZIGAZDA)

Tényleg jó fórum, elég sokan használják ezt az fw-t már ott is.

Szabi

(#12) Des23 8 éve
Des23
Hsz: 1
(Tag)

Szia!

Először is köszönöm a cikket, így sokkal könnyebb volt elindulni, nem kellett órákat bújni a fórumokat :)

Én rögtön a 10.03-es OpenWRT-vel kezdtem, és ott 1-2 dolgon finomítani kellett, hogy működjenek a dolgok.

Sambához a /etc/samba/smb.conf.template-ben security = share -re kell javítani.

Illetve a vsftpd.conf-ba kell egy ftp_username=root, vagy kell csinálni egy ftp nevű usert.
De az első verzió az egyszerűbb :)

Persze ezekre se teljen magamtól jöttem rá :), csak gondoltam szólok, hogy tud esetleg javítani a cikkben.

(#13) bkaroly 8 éve
bkaroly
Hsz: 2
(Tag)

Szia!

Nagyon szuper a cikk ez abból is látszik, hogy sok másik oldal is átvette.

Én a vsFTPd-t próbáltam meg beállítani, hogy kívülről (WAN porton) el tudjam érni, de nem sikerült.
Ha jól gondolom az iptables-el kell beállítani valahogy a 21 porton átirányítani a localhost-ra?
Erre nincs valami jó leírásod?

Karesz

(#14) Speeedfire 8 éve
Speeedfire
(HÁZIGAZDA)

Üdv!

Luci alatt a traffic control menüpont alatt tudod ezeket beállítani.

Szabi

(#15) bkaroly 8 éve
bkaroly
(Tag)

Egészen pontosan hogyan?
Leírnád, hogy mit és hogyan?

Köszi
Karesz

(#16) dfcwolf 7 éve
dfcwolf
(Tag)

Szia!

Nagyon jó a leírás! Sokkal egyszerűbb volt nekifogni, köszönöm!

2 napja küzdök egy problémával, amire nem találok megoldást. Nem érem el a felcsatolt HDD-t. Mindent a leírás szerint csináltam. Az /etc/config/samba fájlba bemásoltam amit megadtál. Ekkor nem tudom elérni a megosztást mert jelszót kér. Fogalmam sincs mit kéne beírnom, már mindent kipróbáltam. Valaki ajánlotta, hogy a /etc/samba/smb.conf.template fájlban a security = user értéket cseréljem security = share -re. Ezt nem értem mert a template fájl üres. Ehelyett a /etc/samba/smb.conf fájlban van az adott sor. Ott át is írom, de annyi változik, hogy a \\server\media megosztás elérhető, de nem tudok rá írni. Ezen kívül a rajta lévő fájlok sehol sincsennek.

Nagyon megköszönném a sgítségedet!

Üdv!

(#17) Napster96 7 éve
Napster96
Hsz: 3
(Tag)

Hali!

Nagyon jó a cikk, viszont nem akarja felcsatolni a router a HDD-ket automatikusan.

Tudna valaki segíteni?
Köszönöm:
Márk

(#18) rgobolos 7 éve
rgobolos
(Tag)

Helló!
Király kis leírás, de nekem természetesen nem lett ilyen egyszerűen letöltős routerem. :)
azt az apró kis kiegészítést/észrevételt szeretném jelezni, hogy a scriptek létrehozásánál, (pl.: nano /etc/init.d/usbdrive) nekem hozzá se büfög a rendszer addíg amíg nem változtattam meg a jogokat futtathatóra.
még a samba és a transmission nem működik de amint rájöttem lehet hozzászólnék ahoz is! :)
jó mókolást mindenkinek! :)
Ricsi

(#19) rgobolos 7 éve
rgobolos
(Tag)

Szeretnék kérni egy kis segítséget.
az a problémám, hogy kifogytam az /overlay területből, és találtam egy leírást ahol fogalakoznak a loopdisk csatolásával (linksys-re), de sajna sehogy nem működik nekem.
a leírás:

http://toxin.lapunk.hu/

a hiba ha telepíteni akarok:

* pkg_get_installed_files: Failed to open /mnt/loopdisk//usr/lib/opkg/info/kmod-ipt-nat.list: No such file or directory.
(ebből több sornyi, csak mindíg más fájl nem található.)

annyit változtattam rajta, hogy nekem komplett partíció lenne a loopdisk, így én:
mount -o loop /dev/sda1 /mnt/loopdisk
parancsal csatolom.

a ha csatolva van a loopdisk akkor minden esetben ez a hiba, ha normál, ha loop-os telepítést kérek..
ha lecsatolom menne, de nincs hely a számára.

előre is köszönöm! :)

(#20) kychy 7 éve
kychy
(Tag)

Üdv mindenkinek.

Nekiálltam én is megcsinálni ezt az openwrt-s dolgot.
Szépen követve az utasításokat. wifi egyszerűen nem akart elindulni sehogy sem nullázás után ismételten nem sikerült, bejött a konfigja de nem lehetett látni semmivel.
De most sajnos idáig sem jutok el mert valahol a menüben átállitottam a static ip-t valami másra, nem figyeltem és azóta nem érem el sehogy a routert, még az emlitett vész esetére hasznaálható kiskapus megoldással sem.
Aki tud valami megoldást az írjon, nem akarom hogy a kukában végezze.
Köszönöm

(#21) kychy 7 éve
kychy
(Tag)

Üdv!!!

Előző hozzászolásom után megoldódott a problémám, mert egy másik forumon azt írták hogy nyomkodni kell a QSS gombot, itt a leírásban viszont az van hogy "nyomjuk egy kis ideig" hát így nem működött viszont ha nyomkodom akkor tökéletes a dolog.
Tehát ha valakinek sikerül hazavágni az nyomkodja ezt a gombot addig amig szinte el nem kezd vibrálni a SYS LED-je akkor már működik a telnet kapcsolat.

(#22) Napster96 7 éve
Napster96
Hsz: 3
(Tag)

Sziasztok!

Nekem sikerült megcsinálni, működött is rendesen, de egyik napról a másikra valamiért nem lehet elérni a LuCi-t. Amikor felmegyek a webfelületre mindig le akarja tölteni a luci nevű "octet-stream....." valami fájlt. Próbáltam már elèrni más gépekről de nem megy. Csak SSH-n. Mi lehet a gond?

Köszi!

(#23) szakee28 7 éve
szakee28
(Tag)

Szia Szabi!

A következő problémám lenne:

Mindent megcsináltam, hibátlanul megy a transmission és az FTP is, minden okés, de ha kihúzom a routert a 220ból, visszadugom, a rákötött számítógép a külső hálózatból kap IP-t, még mielőtt felállna a router. Utána ki kell húznom a gép és router közti kábelt és visszadugni, akkor kapom csak a belső hálózati IP-t meg.. Valamiért a WAN oldalról egyből továbbjön az IP amikor bekapcsolom a routert. Gondolom valami egyszerű megoldása van, de nem sikerült rájönnöm, kezdő vagyok még linuxban. Köszönöm előre is a segíséged!

Üdv Gábor

(#24) battancs 7 éve
battancs
(Tag)

Szia Szabi!

Bocs, de nem értettem meg valamit pontosan.
A Firmware visszaállítás résszel van gondom.

Tehát ha jól értem, akkor egy teljesen "halott"/"firmware" hibás eszköznél is működik ez a módszer. Azért kérdezném, mert
el akarok játszani egyedi kernel fordítás és stb-vel.

Tehát majd bizonyosan lesz olyan állapot, amikor nem reagál.

Eddit egy Edimax-BR6104K-val dolgoztam. Ott a soros vonalon szépen bármit rátölthettem.

Ezt kérlek világítsd meg előttem.

Köszi.

Üdv

Zsolt

(#25) Soma 7 éve
Soma
(Tag)

Szia Szabi!
2 napja vettem egy ilyen routert, mert nagyon csábító volt a 300 Mbps wireless sebesség, meg amúgyis jókat írtak a készülékről a fórumokon. Korábban Asus WL-520GC-m volt, amelyik a 20-22 Mbps wireless sebességet megbízhatóan hozta. A gyári leírás szerint installáltam, működik is, de a wireless letöltési sebessége nagyon gyenge: a router mellett állva is max. 6-8 Mbps, szemben a vezetékessel, ahol ez 50-70 Mbps (T-Home 80 Mbps előfizetésem van). Mi lehet az oka?
Üdv.
Soma

Szólj hozzá:

A hozzászóláshoz belépés/regisztráció szükséges.