facebooktwittertwitterRSS csatorna

Weblapkészítést, keresőoptimalizálást vállalok. Bővebben...

(#1) kid 7 éve
kid
Hsz: 1
(Tag)

Szia
ez az ami kellene nekem .van egy ubnt rs routerom .backfire fel van telepitve . torrent, samaba megy csak a ccam szervert nem lehet felrakni mivel,hogy a CPU MiPSBE tipus.nics ra megfelelo cccam bin
vam egu regebbi hasznalt notebook hdd nelkul.erre szeretnek egy usb pendrive meghajtot.ebben elkelne a segitseged.egy isora van szuksegem amivel megtudnam hajtani a pc-t. usb lenne mint hdd.Hogyan lahetne megvalositanni???
koszi.

(#2) CAM5264 7 éve
CAM5264
Hsz: 6
(Tag)

Ha pontosan úgy csinálom, ahogy a fenti leírás mutatja (az sda is egyeztetve lett egy ls /dev alapján), akkor is hibaüzenettel tér vissza a felcsatoló sor. Ezt hajtottam végre eddig:

1. opkg update
2. opkg install kmod-usb-core kmod-usb-uhci kmod-usb-storage kmod-usb2
3. opkg update
4. opkg install ntfs-3g
5. opkg update
6. opkg install block-mount block-hotplug
7. reboot

8. mount /dev/sda1 /mnt

A 8. sor eredménye:
mount: mounting /dev/sda1 on /mnt failed: Invalid argument

Az fstab és az usb el van indítva, a sorrendet is beállítottam. Nem tudom felcsatolni a külső meghajtót, hogy felmásolhassam rá a RAM tartalmát. Hol lehet a hiba? Köszönöm előre is!

(#3) Duncan 6 éve
Duncan
Hsz: 1
(Tag)

A probléma abban rejlik, hogy a felcsatolandó meghajtóhoz nincs felrakva a "driver" (ext2,ext3... stb).
Én nem ajánlom az ntfs particiót, mert nagyon lehúzza a router-t szerintem....

Üdv Duncan

(#4) s110l 6 éve
s110l
Hsz: 2
(Tag)

Ez szuper, köszönöm szépen a leírást!

Majdnem simán sikerült megoldani, két apróságot jeleznék csak:

Az fstab átírásánál kell arra figyelni, hogy az eredetileg "option target /home" sort is javítani kell az itt szereplő "option target /mnt" sorra!

Illetve a leírt "opkg install block-extroot" már szükségtelen -ha a mostani trunkból fordítunk!- mert bele van fordítva a block-mount pakkba.

Én tettem egy swap partíciót is a külső eszközre és azt a LuCI alól simán fel tudtam kapcsolni, van rá opció.

(#5) hupzona 6 éve
hupzona
Hsz: 10
(Tag)

Szabi,
Megcsináltam a leírtakat, de sajnos nekem a df -h-ra nem látszik a teljes merevelemez méret. Luci alól látszik hogy /overlay-hez hozzá van kapcsolva a /dev/sda1... Mi a teendőm?

(#6) hupzona 6 éve
hupzona
(Tag)

Addig sikerült eljutnom, hogy az fstab-ban /overlay -re mountolom akkor látom az egész területet, de hiába. A ssh/Luci alatt úgy látszik mintha rendben lenne, de ha telepíteni akarok rá további csomagokat akkor "megtelt"-ként kezeli a lemezt...

(#7) hupzona 6 éve
hupzona
(Tag)

Luci alól -most úgy tünik- sikerült!

(#8) CAM5264 6 éve
CAM5264
Hsz: 6
(Tag)

Nos, lássuk mi történt:

USB kezelő csomagok: telepítve

ideiglenes felcsatolás, másolás, lecsatolás: sikeres

fstab módosítsa: kész

usb és fstab sorrendjének beállítása: kész

block-extroot: telepítve

méretkorlát kilőve

DE:

újraindításkor - bár engedélyezve van az usb és fstab szkript - nem történik meg az automata csatolás

ha kézzel újraindítom el őket, a felcsatolás megtörténik, de

a "df -h" alapján az overlay mérete nem változik = nem jött össze :\

ext2 fájlrendszere van a tárolónak, a DE-2 lépés után elérhető a tartalma. Mi lehet a probléma? Elméletileg mindent úgy csináltam, ahogy a leírásban szerepelt, és a szükséges módosításokat is elvégeztem. A tároló az sdc1-es nevet kapta. Ez alapján az fstab ide vonatkozó része:

config mount
option target /mnt/microsd
option device /dev/sdc1
option fstype ext2
option options rw,sync
option enabled 1
option enabled_fsck 1
option is_rootfs 1

Arról nem esett szó, hogy miként lehet a routerrel jffs2 fájlrendszert készíteni egy felcsatolt tárolóból. Az mkfs.jffs2 programmal lehet, és az mtd-utils csomagban találtható... de hogyan kell paraméterezni? A programról itt van leírás, de nem találtam meg a megoldást.

Szólj hozzá:

A hozzászóláshoz belépés/regisztráció szükséges.